O firmie
O nas
Inwestycje
Aktualności
Polityka prywatności
Hosting
Pakiety hostingowe
Domeny
Serwerowania
Strony internetowe
Promocje
Regulamin usług
Certyfikaty SSL
Cennik
Cennik hosting
Cennik certyfikaty
Logowanie
Panel serwera
I BOK
Poczta
Kontakt

Zmiany w usłudze Google API

Ze względu na zwiększającą się ilość zapytań ze strony urządzeń mobilnych jeśli chodzi o usługę Google Maps, firma Google postanowiła wprowadzić pewne ograniczenia, które pozwolą odciążyć serwery.

Zmiany zostały wprowadzone 22 czerwca 2016 r., jedną z głównych jest nieobsługiwanie bezkluczowych wywołań usługi dla adresów zainstalowanych po dacie wprowadzenia zmian. W wyniku czego Użytkownicy systemu Active WEB, którego instalacja została wykonana po wcześniej wspomnianym okresie, mogą zauważyć komunikat "Ups! Coś poszło nie tak", w miejscu wyświetlającej się mapy.

Aby rozwiązać problem, należy wygenerować specjalny kulcz API na stronie Google: https://developers.google.com/maps/ (do tego celu musimy posiadać konto na Google). W przypadku Użytkowników Active WEB 3.0 posiadających wersję 3.0.00.15, należy przeprowadzić aktualizację do wersji 3.0.02.16. W najnowszej wersji Active WEB posiadamy możliwość wprowadzenia wygenerowanego klucza API, dzięki czemu mapa będzie prawidłowo wyświetlana.

Wprowadzony klucz jest darmowy. Posiada on jednak ograniczenie do 25000 wyświetleń na dobę, następnie usługa jest blokowana. W przypadku Użytkowników przekraczających ten limit istnieje możliwość wykupienia specjalnych pakietów.

Miacom Studio
ul. 11 Listopada 35B lok.10
95-040 Koluszki
NIP: 7282560830

Tworzenie profesjonalnych stron i sklepów internetowych
Jesteśmy do Twojej dyspozycji
pn-pt w godzinach 900 - 1700

Biuro Obsługi Klienta
T: +48 880 186 241
M: bok@miacom-studio.pl
social media: facebook