O firmie
O nas
Inwestycje
Aktualności
Polityka prywatności
Hosting
Pakiety hostingowe
Domeny
Serwerowania
Strony internetowe
Promocje
Regulamin usług
Certyfikaty SSL
Cennik
Cennik hosting
Cennik certyfikaty
Logowanie
Panel serwera
I BOK
Poczta
Kontakt

Obowiązek informacyjny RODO na stronie internetowej

Zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r., wprowadzono obowiązek o informowaniu użytkownika o sposobie przetwarzania jego danych osobowych. Każdy właściciel lub osoba administrująca stronę lub sklep internetowy zobowiązana jest do dostosowania informacji o pobieraniu i przetwarzaniu danych z dniem obowiązywania rozporządzenia tj. 25.05.2018r.

Oprócz wdrożenia RODO w firmie należy również stworzyć nową klauzulę informacyjną na stronie lub sklepie internetowym opartą o opracowane wytyczne wtedy gdy pobieramy lub przetwarzamy dane użytkowników. Przy tworzeniu klauzuli najlepiej jest skorzystać z pomocy prawnej lub przy mniej skomplikowanych operacjach związanych z danymi wykorzystać przykładowe wzory klauzul zamieszczone na stronach internetowych.

Co powinna zawierać klauzula:

  • Informacje, kto jest administratorem danych z pełną nazwą firmy jej adresem oraz danymi identyfikacyjnymi takimi jak NIP lub REGON.
  • Dane kontaktowe w formie adresu e-mail lub adresu korespondencji pozwalającego na kontakt z administratorem w cel np. usunięcia danych użytkownika
  • Cele dla których przetwarzane są dane np. wykonanie usługi w postaci zamówienia, marketing bezpośredni, finansowo-księgowych, itp.
Miacom Studio
ul. 11 Listopada 35B lok.10
95-040 Koluszki
NIP: 7282560830

Tworzenie profesjonalnych stron i sklepów internetowych
Jesteśmy do Twojej dyspozycji
pn-pt w godzinach 900 - 1700

Biuro Obsługi Klienta
T: +48 880 186 241
M: bok@miacom-studio.pl
social media: facebook